BIND – Tour van Ontmoetingsateliers in de Antwerpse Zuidrand

BIND’ is een project van textielplatform DOEK vzw, met ondersteuning van Cultuurregio Zuidrand. Met naald en draad hopen wij de Zuidrand van Antwerpen te verBINDen. 

Wat gaan we doen?  

Wij organiseren ontmoetingsateliers in de bibliotheken van de Antwerpse Zuidrand (= in de gemeenten Aartselaar, Borsbeek, Edegem, Hove, Kontich, Lint en Mortsel). In zo’n atelier gaan we met elkaar in gesprek via textielobjecten en persoonlijke textielverhalen. Onze focus ligt op het in dialoog gaan en het uitwisselen van kennis en ervaringen met mensen die je nog niet eerder ontmoet hebt. We luisteren naar en leren van elkaar. 

We laten in dezelfde periode ook een groot tafelkleed en borduurkoffertje rondgaan tussen de deelnemers waar zij thuis aan kunnen werken en hun eigen ambacht op kunnen toepassen. Uiteindelijk creëren wij dus samen een gedeeld kunstwerk waarin ieders verhaal met elkaar verweven is. 

Voor wie?  

Mensen uit de Zuidrand die geïnteresseerd of vertrouwd zijn met handwerk en textiel, of die een bijzonder en persoonlijk textielverhaal willen delen.

Waar en wanneer? 

Onze ‘tournee’ langs de bibliotheken in de Zuidrand vindt zowel in het voor- als najaar plaats, en ziet er uit als volgt: 

Voorjaar (mei 2022):

  • Donderdag 05/05, 14u-17u in de bib van Mortsel, Eggestraat 32.
  • Zaterdag 07/05, 9u-12u in de bib van Hove, Kapelstraat 8.
  • Woensdag 11/05, 13u30-16u30 in de bib van Edegem, Terelsstraat 1.
  • Vrijdag 13/05, 15u30-18u in de bib van Kontich, Sint-Jansplein 8. 
  • Maandag 16/05, 14u-17u in de bib van Borsbeek, Lindenboomstraat 3.
  • Vrijdag 20/5, 9u-12u in de bib van Lint, Liersesteenweg 25.
  • Vrijdag 3/6, 9u30-12u30 in de bib van Aartselaar, Della Faillelaan 32.

Najaar (september 2022):

  • Vrijdag 09/09, 15u30-18u in de bib van Kontich, Sint-Jansplein 8 (geannuleerd).
  • Zaterdag 10/09, 9u-12u in de bib van Hove, Kapelstraat 8.
  • Woensdag 14/09, 13u30-16u30 in de bib van Edegem, Terelsstraat 1 
  • Dinsdag 20/9, 14u-17u in de bib van Aartselaar, Della Faillelaan 32 (geannuleerd).
  • Donderdag 29/09, 14u-17u in de bib van Mortsel, Eggestraat 32.
  • Vrijdag 30/09, 9u-12u in de bib van Lint, Liersesteenweg 25.
  • Zaterdag 1/10, 9u30-12u in de bib van Borsbeek, Lindenboomstraat 3.

Interesse?

Deelnemen is gratis, maar geef ons wel op voorhand een seintje. Er kunnen maximum 10 mensen deelnemen per ontmoetingsatelier.

  • Voor deelname aan de ontmoetingsateliers in september: bel Katleen op het nummer 0477901074 of mail naar katleen@doek-vzw.com

Kan je niet op de bovenstaande dagen en heb je toch interesse om mee te doen? Neem dan zeker ook contact met ons op! We ontmoeten je graag op afspraak in ons collectief atelier in Mortsel. 

We gebruiken cookies en vergelijkbare technologieën om de diensten en functionaliteit op onze site mogelijk te maken en om je interactie met onze dienst te begrijpen. Door op 'Accepteren' te klikken, ga je akkoord met ons gebruik van dergelijke technologieën voor marketing en analyse. Bekijk het privacybeleid